Akcja „Bądź człowiekiem – zasadź drzewo”


Akcja „Bądź człowiekiem – zasadź drzewo”

Na trzech naszych BioBazarach (Fabryka Norblina, Huta Baildon oraz Młode Miasto) organizujemy akcję – „Bądź człowiekiem – zasadź drzewo!”. Naszym Klientom rozdajemy sadzonki drzew, mamy nadzieję, że w ten sposób wkrótce posadzimy las!

Siła drzew

Nasze BioBazary znajdują się w dużych miastach – dwa w Warszawie, jeden w Gdańsku i Katowicach. Dobrze wiemy, że mieszkańcom brakuje kontaktu z przyrodą i czystego powietrza. Postanowiliśmy małymi krokami to zmieniać! Wierzymy, że dzięki tej akcji pobudzimy świadomość wielu ludzi, bo wspólnie możemy zdziałać wiele. Zamiast wycinać i niszczyć – chcemy sadzić. Sadzenie ma same plusy! Dzięki drzewom unoszące się w powietrzu pył i zanieczyszczenia zostają neutralizowane. Podczas fotosyntezy wytwarzany jest tlen i redukowany poziom dwutlenku węgla. A wśród liści znajdują schronienie ptaki, wiewiórki i inne pożyteczne stworzenia. Sam widok na zielone liście działa uspokajająco i pomaga się zrelaksować, a odpoczynek w przyjemnym cieniu drzew w upalny dzień, chyba sami przyznacie, że należy do jednej z najprzyjemniejszych rzeczy!

Sadź z nami!

Aby przyłączyć się do akcji wystarczy od soboty 25 marca 2017 zrobić przyjść na BioBazar w swoim mieście i zrobić zakupy za min. 200 zł, następnie podejść do biura z paragonami. W ten sposób otrzymasz od nas sadzonkę drzewka, które możesz zasadzić na balkonie, ogródku, na działce czy innym dozwolonym miejscu. Jedna osoba = 1 drzewko. Mamy kilkaset drzewek do rozdania!

Pochwal się wynikiem!

Sadź i namawiaj innych! Pokaż znajomym jak rośnie twoje drzewko – prześlij nam zdjęcie, abyśmy mogli zrobić galerię naszego wspólnego efektu. Chcemy zachęcać innych do sadzenia i dbania o przyrodę. Według nas to najlepszy sposób na to, żeby nam wszystkim żyło się lepiej!

Dlaczego prowadzimy tą akcję?

Każdy z naszych BioBazarów znajduje się na terenach postindustrialnych. Zamiast budować nowe budynki (i zajmować kolejne tereny) chcemy wykorzystywać już istniejące. To nasz sposób na pewnego rodzaju recycling. Podobnie z sadzeniem. Wszyscy już wiemy, jak rozwój przemysłu wpłynął na zachwianie równowagi w przyrodzie. Jednym z naszych celów jest pomoc w jej przywróceniu! Chcielibyśmy, żeby miasta znów były zielone, a mieszkańcy mieli miejsce na piknik, spacer czy zabawę. Oprócz tego naszym marzeniem jest, aby w niedalekiej przyszłości w miastach można było oddychać spokojnie. A w obu tych marzeniach rozwiązaniem są drzewa!

Przyjdź na BioBazar i przyłącz się do akcji! Powiedz o nas znajomym! Razem naprawdę możemy wiele!

+ Brak komentarzy

Dodaj swój