Skip to content
Menu

BioBazarowa zbiórka dla sklepu społecznego

Drodzy BioBazarowicze! Nasz świat jest pełen rzeczy, a produkcja nowych zdaje się nie zwalniać tempa. Ogromna większość trafia do kosza przedwcześnie, bez szansy na drugie życie czy wykorzystanie tkwiącego w nich potencjału. Na pomoc przychodzi Stowarzyszenie Kurka Wodna i ich nowy sklep społeczny Tyle Tego, który jest umiejscowiony w Katowicach przy ulicy Morcinka 3a.

My również jako BioBazar włączamy się aktywnie w tą szlachetną akcję – przy wejściu od najbliższej soboty będzie stała specjalna skrzynka, do której można nieodpłatnie oddawać wszystko to, co jest już Wam niepotrzebne, a może przydać się innym, bowiem w sklepie społecznym rzeczy te zostaną wystawione na sprzedaż i wrócą do obiegu.

Co można oddać*?- ubrania damskie, męskie, dziecięce
– akcesoria takie jak buty, torby, plecaki, czapki, kapelusze itp.
– artykuły domowe i ozdoby
– małą elektronikę
– rośliny
– małe meble

*ważne, żeby rzeczy były czyste, sprawne i niezniszczone.

Co wspierać będą zyski ze sklepu?Zyski ze sklepu przeznaczone zostaną na budowę i działanie CENTRUM DRUGIEGO OBIEGU – niezwykłego miejsca w centrum Katowic, przestrzeni służącej wspieraniu społeczności lokalnej w działaniach na rzecz budowania gospodarki o obiegu zamkniętym.

Centrum Drugiego Obiegu będzie miejscem otwartym dla wszystkich, w którym będzie można wziąć udział w warsztatach, prelekcjach, seansach, grupach dyskusyjnych i wielu innych wydarzeniach w duchu ekologii.

Wiemy, że macie wielkie zielone serca i przyniesiecie całą górę rzeczy, które dostaną drugie życie 

Bądź na bieżąco!