Od września środy na BioBazarze w Katowicach!


Od września środy na BioBazarze w Katowicach!

Środy na BioBazarze w Katowicach od września!

Od września, BioBazar Huta Baildon uruchamia dodatkowy dzień targowy – środy od 10 do 18. Data uroczystego otwarcia wraz z listą wystawców podamy już wkrótce, ale już teraz serdecznie zapraszamy!

O naszych przygotowaniach i najnowszych inicjatywach mieliśmy okazję opowiedzieć niedawno na antenie Radio ZET Chilli. Kto jednak nie miał okazji posłuchać – nagranie (w trzech częściach) oraz krótkie podsumowanie przesyłamy poniżej:
Tymczasem to wcale nie oznacza, że przez wakacje próżnujemy! W soboty lipca i sierpnia szykujemy wspaniałe atrakcje! Mieszkańców Śląska na pewno ucieszy, że planujemy akcje tematyczne na BioBazarze – chcemy zaprosić piwa rzemieślnicze, aby zorganizować festiwal dla fanów tego złocistego trunku, a i dla młodszych znajdzie się coś ciekawego, bo podobną akcję chcielibyśmy zorganizować z tradycyjnymi lodami.

Nasz ogród także nabiera wigoru! Od 2.07 na BioBazarze funkcjonuje samoobsługowa stacja naprawy rowerów. Jest w niej zestaw narzędzi, pompka i przyrządy ułatwiające wymianę dętki. Nie mogło u nas tego punktu zabraknąć odkąd wzdłuż Brackiej i Bocheńskiego powstała ścieżka rowerowa do Parku Śląskiego. Spragnionych i zmęczonych zapraszamy także na nasze lemoniady oraz odpoczynek w wygodnym leżaczku. Na posilenie także znajdzie się wiele propozycji, tym bardziej, że w ogrodzie przybywa stoisk i Wystawców.

Idea właściwego odżywiania jest nam bardzo bliska, dlatego z dumą wspieramy działalność Fundacji JemyEko, która dla tyskich przedszkolaków organizuje ekologiczne warzywa i owoce. Chcemy towarzyszyć im w kolejnych działaniach, które przewidują otworzenie stołówki z ekologicznymi posiłkami. Mocno trzymamy kciuki za powodzenie tej inicjatywy!

Sami także szerzymy edukację na temat zdrowego odżywiania wśród najmłodszych, dlatego już po raz kolejny zawitamy z naszymi warsztatami do katowickiego Kina Kosmos. Tam, w każdy piątek lipca, podczas półkolonii będziemy przeprowadzać eksperymenty, aby zbadać jaka dieta tak na prawdę jest zdrowa.

Wiemy, że zdrowa dieta to jedno, ale  aktywność fizyczna to kolejny szalenie ważny aspekt zdrowego stylu życia. Dlatego z ochotą wspieramy wszelkie idee promujące sport. Jesteśmy stałym gościem podczas biegów w Parkowej Koronie Biegów – dla zwycięzców fundujemy kosze ekologicznych produktów. Ostatnio zawitaliśmy także na Bieg Świetlików w Siemianowicach Śląskich.

W czerwcu, razem z Fundacją Permakultury, wspomogliśmy budowę Ogrodu Społecznego na Warszawskiej. Posadziliśmy tak zioła, warzywa i słoneczniki. Teraz z radością przyglądamy się, jak ogród pięknie się rozrasta i ewoluuje. Wszystkich serdecznie zapraszamy i do udziału w inicjatywie (spotkania co soboty) i do obejrzenia ogrodu w samym centrum Katowic – ul. Warszawska 37 :)

BioBazar to nie tylko targ. To grupa świadomych ludzi, którzy chcą dbać o swój świat, swoje środowisko i swoje jedzenie – tak aby stawały się coraz lepsze! Do tej grupy należysz zapewne i Ty :)

BioBazar Huta Baildon,

 sobota 7:30-15:00

 środa 10:00-18:00 (od września)

Bracka 20, Katowice

#gallery-0 {
margin: auto;
}
#gallery-0 .gallery-item {
float: left;
text-align: center;
width: 50%;
}
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

+ Brak komentarzy

Dodaj swój