Skip to content

Nasze wartości

BioBazar to najlepsze produkty ekologiczne, które stanowią minimum 80% całego asortymentu. Znajdziesz tu także ryby poławiane z naturalnych stanowisk, dziczyznę, dzikie zioła, owoce i grzyby leśne, zatem dobra, które z zasady nie podlegają certyfikacji. Część z naszych wystawców jest w konwersji, która poprzedza uzyskanie certyfikatu. Wizyta na BioBazarze to nigdy nie są zwykłe zakupy – to doświadczenie, to dobra energia i wspaniała, zintegrowana, otwarta społeczność.

BB_Nasze-wartosci_Jakosc

Jakość

Na przestrzeni kilkunastu lat rynek ekologicznej żywności w Polsce znacznie się rozwinął, coraz większa z nas liczba ma świadomość, że podejmując codzienne wybory mamy wpływ na losy planety oraz, że nasze zdrowie ma bezpośredni związek z tym, co wkładamy do garnka.

Natura nie ma z ludźmi łatwo – stale ingerujemy w jej rytm. Przyszło nam żyć w czasach, w których musimy tę naturę chronić przed szkodliwą działalnością nas samych. Ekologia to nie fanaberia, to nie dziwny wymysł współczesności, to konieczność, by przywrócić równowagę, by zachować naturalne dziedzictwo przyrodnicze, a poza wszystkim, by chronić siebie – zdrowie własne i swoich bliskich. Mamy przekonanie, że człowiek, będąc integralną cząstką natury, powinien mądrze i odpowiedzialnie czerpać z jej zasobów, z tych powodów właśnie powstał BioBazar.

Tworząc BioBazar wybieramy producentów, którzy przeszli ścieżkę certyfikacji ekologicznej, bo wierzymy, że to słuszna droga. Niektórzy współpracujący z nami Wystawcy są w konwersji tj. okresie poprzedzającym wydanie certyfikatu. Na tym etapie zobowiązani są stosować normy rolnictwa ekologicznego, podlegają też regularnym kontrolom jednostki certyfikującej. Od początku powstania BioBazaru edukujemy i dajemy eksperckie wsparcie producentom, którzy gotowi są przejść na ekologiczną stronę mocy. 

Chcemy jeść żywność prawdziwą, jeść mniej, za to jedzenie najprzedniejszej jakości, chcemy dokonywać zakupów spożywczych z uważnością, wsłuchując się w następujące po sobie sezony. Wychodzimy z założenia, że na dobre produkty warto czekać – dlatego jesteśmy cierpliwi, wiemy, że wbrew powszechnie panującej opinii, nie opłaca się przyspieszać procesów, lecz dać działać naturze w danym jej tempie. 

Produkty ekologiczne stanowią minimum 80% całego asortymentu BioBazaru. Znajdziesz tu także ryby poławiane z naturalnych stanowisk, dziczyznę, dzikie zioła, owoce i grzyby leśne, zatem dobra, które z zasady nie podlegają certyfikacji.

Kupując na BioBazarze masz pewność, że wyroby są najwyższej jakości, a proces produkcji podlegał restrykcyjnym zasadom. Robiąc zakupy u nas, przypomnisz sobie smak prawdziwego, naturalnego nabiału, warzyw uprawianych bez zastosowania syntetycznych środków ochrony roślin i nawozów sztucznych. Docenisz jak smakują jaja od wybieganych kur, które mają dostęp do wybiegu, a w kurniku dość miejsca do hasania. Przypomnisz sobie jak wspaniale smakować może rosół, gdy się go ugotuje na dobrym mięsie. 

BB_Nasze-wartosci_Jakosc
BB_Nasze-wartosci_Eko-lifestyle_02
BB_Nasze-wartosci_Eko-lifestyle_02

Eko-lifestyle

BioBazar to nie tylko ekologiczne produkty, to też postawa wobec świata, wobec natury i niezgoda na postępującą degradację środowiska. Zachęcamy, by przychodzić do nas z własnym koszykiem lub torbą wielorazową, wiele z produktów kupisz u nas na wagę, warto więc zabrać ze sobą też mniejsze woreczki lub pojemniki. Coraz większa liczba Wystawców przyjmuje zwrotne słoiki i butelki, jeśli więc nie wykorzystasz ich w domu, nie wyrzucaj, przynieś w miejsce zakupu.

Zachęcamy by żywność kupować rozważnie, dokładnie tyle ile zdołacie zjeść. Szacunek do jedzenia powinien nam towarzyszyć na co dzień – każdy z produktów to ogrom ludzkiej pracy i zaangażowania, to ogrom zainwestowanego czasu.

Zachęcamy też do przyjeżdżania do nas na rowerze, w Fabryce Norblina funkcjonuje specjalny parking rowerowy.

BB_Nasze-wartosci_Spolecznosc

Społeczność

BioBazar tworzą ludzie. Każde stoisko to odrębna historia, to pasja i bezkompromisowość Wystawców. BioBazar to Wy, nasi klienci – miłośnicy naturalnej, ekologicznej żywności, którzy wiedzą, że jakość żywności ma znaczenie. 

Zakupy u nas chętnie robią alergicy, szczególnie wrażliwi na sztuczne dodatki do żywności, a także osoby będące na dietach wegańskiej, bezglutenowej czy niskowęglowodanowej. Stale rozszerzamy asortyment dla osób z nietolerancjami pokarmowymi. Doceniają nas także młodzi rodzice, którzy chcą karmić swoje pociechy bezpiecznym, prawdziwym jedzeniem. Kształtowanie właściwych nawyków kulinarnych to bardzo ważny element edukacji, który daje dorodne owoce w przyszłości.

Społeczność BioBazaru to grupa świetnych ludzi, którzy żyjąc w mieście chcą wciąż czuć związek z naturą. Ludzi, którzy kochają dobry, naturalny produkt i wiedzą, że ekologia to nie przelotna moda, lecz słuszna droga w świecie zdominowanym przez bezduszny konsumpcjonizm i kulturę nadmiaru. To zróżnicowana, wielobarwna grupa – rowerzystów, miłośników zwierząt, osób zaangażowanych społecznie, to towarzystwo, które potrafi celebrować miejskie życie na wielu płaszczyznach. Społeczność BioBazaru tworzą ludzie ciekawi świata i otwarci na innych. BioBazar to miejsce spotkań i integracji, miejsce wydarzeń kulturalnych i wymiany doświadczeń. Z każdym dniem jest nas coraz więcej i bardzo nam miło z tego powodu. 

BB_Nasze-wartosci_Spolecznosc