Skip to content

Dzień Sera na BioBazarze

Kochamy ser, mamy nieodparte wrażenie, że Wy również, więc aby przypieczętować tę miłość postanowiliśmy dedykować jedną z wiosennych sobót serowi właśnie. Pod tym wyznaniem podpisuje się z nami Stowarzyszenie Serowarów Farmerskich i Zagrodowych oraz Fundacja Wspierania Serowarstwa Farmerskiego NA SERIO, a także nasi stali dostawcy serów. 

Zapewniamy w tym dniu ponad 300 gatunków sera pod jednym dachem! Sery z mleka krowiego, owczego, koziego, a także wegańskie odpowiedniki serów. Świeże, twarogowe, dojrzewające, pleśniowe. Aromatyczne i łagodne. Sery farmerskie i zagrodowe z kraju i duży wybór ekologicznych serów z zagranicy.

Poza stałym serowym składem, wyjątkowo pojawią się na BioBazarze producenci serów z całej Polski – tacy którzy na co dzień dostarczają swoje wyroby jedynie lokalnie. Poznacie więc serowe trendy z rejonów od Tatr aż po Pomorze Zachodnie.

Dodatkowe atrakcje

W ramach planowanego wydarzenia będzie okazja nie tylko, by zrobić solidne serowe zaopatrzenie, ale także, by spróbować serowych nowinek, by zjeść coś dobrego z mocnym serowym akcentem i by poznać tajniki powstawania serów. Nasi Wystawcy szykują dla Was ekscytujące SER-SHOW, poza tym będzie okazja, by wydoić drewnianą kozę, pobawić się pluszowym brie, poukładać owocowe klocki – sami przyznacie, że brzmi zachęcająco!

W rolach głównych wystąpią:

Uwielbiane sery eko z Koziej Krainy, Eko Farmy Juchowo, bestsellerowy nabiał od Mariana Nowaka oraz gościnnie wyroby serowarów rzemieślniczych i zagrodowych z całego kraju. Udział potwierdzili:

Śródborska Manufaktura Serów, woj. mazowieckie

Manufaktura Wiejska Racibory, woj. mazowieckie 

Bianca Mozzarella, woj. mazowieckie

Wańczykówka, woj. dolnośląskie

Sernica Dolnośląska, woj. dolnośląskie

Groser, woj. łódzkie 

Specjały Wuja Bogdana, woj. łódzkie 

Serce na Talerzu, woj. łódzkie

Baba Jagła, woj. małopolskie

Wojciech Komperda z Bacówki na Hali Majerz, woj. małopolskie

Kozia Farma Złotna, woj. warmińsko-mazurskie 

Hasiakowa Zagroda, woj. świętokrzyskie 

Ah Ser!, woj. opolskie 

Serowarnia Jasiurkowscy, woj. kujawsko-pomorskie 

Kozieławy, woj. kujawsko-pomorskie

Malinowy Chruśniak, woj. kujawsko-pomorskie 

Marian Nowak, woj. zachodniopomorskie

Poza tym zapewniamy szerokie przedstawicielstwo ekologicznych serów: francuskich, austriackich, greckich, portugalskich, włoskich i holnderskich. Specjalnie z okazji Dnia Sera będzie z nami Carla z Kaandorp Cheese – ich młoda Gouda, kozi z kozieradką i Bastiaansen to nieustające hity sprzedażowe BioBazaru.

SERdecznie zapraszamy!

Tekst: Agata Koton