Skip to content

Lubimy lokalność i lubimy naturę. Lubimy małe i świetnie prowadzone przedsięwzięcia wyrastające z pasji i zamiłowania do tego, co się robi.

I tak właśnie spotkaliśmy Julię i Maćka z Centrum Ogrodniczego Silesia w Katowicach. To team, który swoje roślinne hobby postanowił przekształcić w sposób na życie. Zaczęło się od własnego ogródkowania, pielęgnacji ikolekcjonowania domowych roślin. A dziś mówimy o dynamicznie rozwijającym się internetowym sklepie oraz zaielenianiu katowickich i nie tylko biur i przestrzeni.

Jeżeli jeszcze dawno u nas nie byliście, bo wakacje, to serdecznie zapraszamy. Centrum Ogrodnicze Silesia sukcesywnie zazielenia i naszą, BioBazarową przestrzeń. Industrial też może być pełen życia!

Maciek gustuje raczej w outdoorze, co oznacza mniej więcej tyle, że prędzej spotkacie go w ogrodzie. Co ciekawe, nie ogranicza się do naszych rodzimych gatunkowo sadów i ogrodów, bo z powodzeniem przeprwadza do gruntu różne egzotycze okazy. Jeżeli macie ochotę dowiedzieć się, jak namówić swoje rośliny na wyprowadzkę do ogrodu, albo jak negocjować z palmą aby miała się dobrze – zapytajcie Macieja. Nie dość, że jest skarbnicą wiedzy fachowej i własnych doświadczeń, to jeszcze ma na skłądzie mnóstwo anegdot, które z pewnością zainteresują pasjonatów miejskich dźungli i ogrodniczych eksperymentów.

Julia – dla odmiany, specjalizuje się w roślinach wnętrzolubnych, doniczkowych – choć jak zapewne się domyślacie, donica donicy nie równa:) Jej pasją są byliny egzotyczne i rzadkie okazy kolekcjonerskie. Prywatnie jest miłośniczką alokazji i niejedną odmianę ma w swojej kolekcji. Jesteście ciekawi? Śmiało możecie ich zapytać, gdy znów nas odwiedzą.