Skip to content

Napełnialnia to drogeria zero waste, oferująca kosmetyki i chemię domową o naturalnych, prostych składach, wiele z produktów sprzedawanych jest na wagę. Przychodząc do Napełnialni z własnym pojemnikiem, otrzymacie rabat. Jeśli nie macie pojemnika ze sobą, na stoisku są dostępne słoiki “bumerangi” i papierowe torebki, które można napełnić wybranym środkiem. W październiku Napełnialnia wystartuje z cyklem warsztatów, na których pokaże, że domowym sposobem i przy niedużym nakładzie finansowym można wykonać skuteczne środki czystościowe.

Zero waste w pięciu krokach – ograniczaj, odmawiaj, kompostuj, recyklinguj, używaj ponownie

Żyjąc w epoce nadmiaru, warto uważnie dokonywać wyborów zakupowych, racjonalizować wydatki i zużycie środków. Przed zakupem kilka razy zadać sobie pytanie – czy naprawdę jest mi to potrzebne? Nasze wybory przekładają się na ilość produkowanych odpadów. Założycielka Napełnialni – Kaja mówi, że trzydziestolitrowy worek pełen plastikowych odpadów, który zapełniła kilka lat temu, był impulsem do powstania firmy. Patrząc na górę bezsensownie zużytych opakowań postanowiła, że w kolejnych miesiącach znacznie zredukuje ich liczbę. Najwięcej plastikowych pojemników pozostawało po produktach czystościowych i higienicznych – ogromne baniaki po płynie do prania, płynie do podłogi, butelki z pompką w kilku rozmiarach, wymęczone tubki po paście do zebów. Kaja zaczęła szukać metod na ograniczenie zużycia. Chcąc kupić środki dostepne na wagę, zjeździła miasto wzdłuż i wszerz, nie było wówczas miejsca, w którym znalazła wszystkie produkty codziennej potrzeby. Wielogodzinny, regularny tour po mieście nie wpisywał się w ideę racjonalnych zakupów, powstała więc Napełnialnia! Kaja otworzyła ją wraz z koleżanką Ewą w 2020 r. Tworząc ofertę, Dziewczyny wybierają produkty naturalne, powstałe przy poszanowaniu ludzkiej pracy, większość pochodzi z Polski i Europy.

Hity Napełnialni

W Napełnialni hitem sprzedażowym są proszki do prania, płyny do podłogi i mydła. To produkty niezwykle wydajne. Duża część z nich jest bezzapachowa, do niektórych dodawane są naturalne olejki, aromat w tych przypadkach jest nienachalny, naturalny, subtelny. Na stoisku zaopatrzyć się też możecie w środki codziennej higieny i pielęgnacji oraz przedmioty domowego użytku. Ręczniki i papier toaletowy powstałe z recyklingu tetrapaków – trzywarstwowych opakowań m.in. na soki. Włoski producent odzyskuje z tetrapaków nie tylko warstwę papierową, ale także polietylen i aluminium, z których z kolei powstaje nowy materiał surowcowy do produkcji dyspenserów.

Ekologiczne podpaski i wkładki higieniczne wykonane z organicznej niebielonej bawełny – bezpieczne dla zdrowia, biodegradowalne. Ekologiczne płyny do podłogi produkowane w Niemczech. Są bardzo wydajne, płyn należy rozcieńczyć w wodzie. Na 10 l wody wystarcza dawka 5 ml. Gdy używamy płynu zgodnie z sugerowaną proporcją, starcza on na długo. Używając środków czystościowych lejemy zazwyczaj “na oko” przez co środki szybko się zużywają i za moment trzeba iść kupić kolejne. Pastylki do mycia zębów Tubki po paście do zębów to trudny odpad, najczęściej nie nadaje się do recyklingu. Napełnialnia ma w swej ofercie product genialny! Pastylki do mycia zębów – delikatnie miętowe, skuteczne, wystarczy taką rozgryźć i umyć zęby szczoteczką.

Bezpieczne dla maluchów kosmetyki – niealergizujące, przystosowane do pielęgnacji wrażliwej skóry dzieci nawet noworodków. Kompostowalne worki na śmieci w wielu rozmiarach, także biodegradowalne woreczki na psie odchody.

Podczas warsztatów na BioBazarze Kaja i Ewa pokażą Wam jak domowymi sposobami wykonać skuteczne i wydajne środki czystościowe. Dziewczyny poza tym, że regularnie stosują dostępne w Napełnialni produkty, wciąż chętnie korzystają z przepisów na chemię domową robioną własnoręcznie. Zachęcamy, każdy kroczek w stronę zero waste to krok w dobrą stronę! O szczegółach wydarzenia będziemy Was informować niebawem

Tekst: Agata Koton