Skip to content

Historia Delicatessen, czyli wino, herbata i kawa. Ale nie tylko.

Delicatessen istnieje od początku lat 90. Od ponad dwudziestu lat, zajmują się importem herbat i kawy.  Zaopatrują sklepy i restauracje w całym kraju, całe szczęście nie zapomnieli i o nas.

Swoje produkty pozyskują z najlepszych i sprawdzonych plantacji.  Półki wypełniają dbając o najwyższej jakości składniki i ich ekologiczne, etyczne pochodzenie. 

Z BioBazarem związali się od początku naszego istnienia w Katowicach. Od tego czasu stanowią dla nas źródło radości: teiny, kofeiny, smakołyków oraz anegdot.

Delicatessen – nie tylko kawa!

Po pierwsze – kawa, owszem. Kiedy przychodzicie rankiem na BioBazar najpewniej wita Was dokładnie ten aromat.

Po drugie -herbata, bo wybór mieszanek przyprawić może o zawrót głowy. Zimowe, letnie, z przewagą owocowego suszu, herbaty czarne, białe, czerwone i zielone w przeróżnych odmianach.

W ofercie Delicatessen Chorzów znajdziecie również wyśmienite wina bio, a także wina wegańskie.

Wina wegańskie? Tak, czyli takie, przy których produkcji nie wykorzystuje się żadnych składników pochodzenia odzwierzęcego jak choćby często stosowana do klarowania osadów żelatyna, chityna czy kazeina. 

Herbata i kawa – metody parzenia z różnych zakątków świata.

Przy stoisku Delicatessen warto zwrócić uwagę na różnorodne metody parzenia kawy.  Możecie raczyć się nią na miejscu, bo oprócz popularnego ekspresu ciśnieniowego, czeka na Was dżezwa i aeropress. 

Na koniec –  do kawy polecają się też oryginalne słodkości z tradycyjnej kuchni osmańskiej. Za ladą czekają baklawa, chałwa czy sarma. Znajdą się również wytrawne borki, pełne zachwycających przypraw i rozmaitego farszu. Niezły sposób, aby zacząć dzień, prawda?

  • W każdą środę i sobotę.
  • Alejka II
  • Stoisko #46

Więcej o wystawcy