Skip to content

Buenata, stoisko nr 15, to miejsce które jeśli odwiedzicie raz, to coś już zawsze będzie Was tam ciągnąć. I oczywiście kupicie tam genialnie hiszpańskie produkty delikatesowe, wyśmienite wegańskie ciasta, kombuche, zakwasy, zupy, przetwory, ale tu czeka na Was coś więcej! Dawka dobrej energii, sprawdźcie to i przeczytajcie jaka to jest świetna historia Beaty z Buenaty.

„Moja przygoda na BB zaczęła się w momencie gdy Zakwasownia otworzyła swoje stoisko na BioBazarze. W piątek byłam u nich na zakupach a od soboty już tam pracowałam 🙂 Kompletnie nie znałam asortymentu więc sprzedawałam tylko jedno danie, które kupiliśmy z mężem dzień wcześniej i wszystkim opowiadałam jakie to było pyszne i że mój mąż aż wylizał talerz, bo tak właśnie było 🙂 Wtedy rozpoczął się nowy etap w moim życiu, to był czas kiedy chłonęłam wiedzę i poznawałam  inspirujących i świadomych ludzi, którzy do dziś przychodzą do mnie na zakupy.

Od lutego 2023 stoisko przeszło w moje ręce zmieniając się w Buenatę. A w związku z tym, że Ivan ( mój mąż) pochodzi z Madrytu, naturalnym krokiem było rozszerzenie oferty o produkty hiszpańskie. A jak przyszło lato postanowiliśmy, że rozkochamy Polaków w hiszpańskiej kuchni gotując tradycyjną Paelle. Udało się! Chociaż to raczej efekt pracy niż przypadku 😉
 Pyszna Paella na bazie ekologicznych składników, z owocami morza w sercu Fabryki Norblina przygotowana na żywo przez dwóch  przezabawnych Hiszpanów  (czasem aż iskrzyło od ich gorących temperamentów :)) to był strzał w dziesiątkę 🙂
Cała uliczka przed wejściem na BioBazar pachniała wspomnieniem wakacji spędzonych na południu 🙂 Sezon na Paelle już za nami, ale na stoisku nadal mnóstwo produktów przynoszących smakiem do słonecznej Hiszpanii, zapraszam po nie na stoisko Buenata.”


Poczuliście tę hiszpańską energię? Jeśli Wam mało wiecie gdzie jej szukać na BioBazarze.  Stoisko nr 15, zapraszamy!