Skip to content

Dzień Sera za nami. Pod dachem BioBazaru w Fabryce Norblina 27 maja gościliśmy kilkunastu serowarów z całego kraju, a nasi stali Wystawcy przyszykowali specjalne serowe atrakcje. Były pokazy robienia serów podpuszczkowych, ciągnięcia serowych parzonych sznurków, oraz mozzarella show. 

Dziękujemy!

Ogromne podziękowania dla Magdy Lewandowskiej ze Śródborskiej Manufaktury Serów, która była inicjatorką – sercem tego zdarzenia i dzięki której mieliśmy okazję posmakować serów z najodleglejszych zakątków Polski. Magda jest z nami na co dzień – na BioBazarze prowadzi stoisko z serami owczymi własnej produkcji, w weekendy zaprasza natomiast na farmę w Śródborzu, gdzie organizuje warsztaty, pogadanki, poczęstunki i imprezy kulturalne pośrodku lawendowego pola. 

Dziękujemy także Stowarzyszeniu Serowarów Farmerskich i Zagrodowych oraz Fundacji Wspierania Serowarstwa Farmerskiego NA SERIO, które zaangażowane były w organizację przedsięwzięcia wnosząc je na poziom ekspercki. 

Bardzo się cieszymy, że w dniu imprezy była z nami ekipa Smart Kids Planet – specjaliści od mądrej zabawy, którzy zajęli się naszymi najmłodszymi gośćmi. 

Podziękowania dla Pana Andrzeja, którego głos towarzyszył nam w trakcie trwania imprezy opowiadając całą masę serowych historii. 

Dziękujemy naszym stałym Wystawcom, którzy przygotowali wyjątkowe oferty i pokazy  na Dzień Sera. Dziękujemy Kai i Francesco – Twórcom Bianca Mozzarella, którzy na co dzień dostarczają sery na stoisko FABRYKA Deli, a tym razem pojawili się osobiście i zrobili na BioBazarze kapitalne mozzarella show. Ten dzień i te smaki będziemy długo pamiętać!

Sery ze stałej oferty BioBazaru

Dzień Sera udał się wybornie i pozostawił miłe wspomnienia. Na co dzień w ofercie naszego targu mamy stale blisko 250 gatunków sera, więc jest w czym wybierać. Sery farmerskie, zagrodowe, z niewielkich mleczarni, w tym także w dużej liczbie sery certyfikowane ekologicznie. Mamy sery z Polski, Francji, Włoch, Grecji, Portugalii, Austrii i Holandii, a również mnóstwo produktów, które z serem świetnie idą w parze.

Jeśli szukacie inspiracji na potrawy z serem, zachęcamy do pobrania naszego ebooka z przepisami, receptury powstały na bazie składników z BioBazaru. 

Dzięki, że byliście z nami! Ściskamy najSERdeczniej i zapraszamy na garstkę fotograficznych wspomnień.

Pełna galeria zdjęć pod poniższym linkiem:
https://biobazar.org.pl/dzien-sera/